Mint korábban tudósítottunk róla, május 21-én megtartották a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny döntőjét a Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán. A nagy érdeklődés mellett zajló helyi, majd a megyei, valamint fővárosi döntőket követően a legjobbak mérték össze tudásukat Budapesten.
A Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Karán megtartották a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny döntőjét
A gasztronómia amellett, hogy az egyik legsokszínűbb élvezeti forrás, a kultúra része is, több ezernyi olyan kifejezéssel, melyek helyesírásával jó tisztában lenni. Tegyen próbát, tudja-e, hogyan kell helyesen írni a gasztronómiában használt szavakat.
Ismét egy 13 kérdéses teszttel készültünk Önöknek! A toldalékolás a lehető legegyszerűbb dolog a világon, legalábbis ezt gondolhatják addig, amíg tesztünket ki nem töltik! Jó szórakozást hozzá! A magyar nyelvi kultúra ápolásáért indított rovatunkat a Magyar Nyelvőr Alapítvány együttműködésével készítjük, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. támogatásával.
A rövidítéseknél a főszabály, hogy ha összevontunk, akkor csak a kezdőbetű nagy (pl. Malév, Ofotért), ha a szavak első betűje szerepel a szóban, akkor csupa nagybetűs (akkor is, ha összetétel ezen belül bármelyik tag): MÁV, NMHH. A magyar nyelvi kultúra ápolásáért indított rovatunkat a Magyar Nyelvőr Alapítvány együttműködésével készítjük, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. támogatásával.
A kiejtés szerinti, a szóelemzés szerinti, a hagyomány szerinti és az egyszerűsítés alapján történő írásmód a helyesírás négy alapelve. A legtöbb szót kiejtés szerint írjuk, de rögtön utána gyakoriságban a szóelemzés elve szerint írt szavak következnek.
Nem kell megtanulni minden földrajzi név helyes írásmódját, elég megtanulni a szabályokat. Ezekből bizony jó sok van. A tesztet úgy állítottuk össze, hogy a legtöbb példa külön szabályhoz kapcsolódjon. Ráadásul az i képző is nehezíti sokszor a dolgunkat; azért tegyenek próbát! A magyar nyelvi kultúra ápolásáért indított rovatunkat a Magyar Nyelvőr Alapítvány együttműködésével készítjük, a...
Szinonimák, vagyis rokon értelműek azok a szavak, amelyek különböző alakúak, de azonos vagy hasonló dolgot jelentenek. Vagyis a szinonimáknál a hangalak eltér, de a nyelvi fogalom és a valóságos jeltárgy, amire utalnak, azonos vagy hasonló. Töltse ki kvízünket! A magyar nyelvi kultúra ápolásáért indított rovatunkat a Magyar Nyelvőr Alapítvány együttműködésével készítjük, a Szerencsejáték Service...