A végén összejött a szépítés
A Kisvárda idei első felkészülési meccsén 3–1-es vereséget szenvedett Egyiptomban.

1. perc: Tíz perc késéssel ugyan, de elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

5. perc: Lucas 16 méteres lövését védte a kapus.

11. perc: Eseménytelenül telnek a percek, hol az egyik, hol a másik kapus birtokolja a labdát.

16. perc: Volt egy kis technikai hibánk, de már elhárult. Ilics baloldali beadására Negrut robbant be, de szögletre vágták előle a labdát. A szögletből nem lett semmi.

21. perc: Amúgy kellemes az idő, de villámlott egyet a távolban.

30. perc: Baloldali beadás után a hazaiak 39-es számú sportolója, bizonyos Ahmed Raien fejelt közelről a léc alá, 1–0.

32. perc: Jöhetett volna a válasz, de Ilics ziccerben nem tudta átemelni a kapuson a labdát.

36. perc: Ahmed Raien távoli lövését védte Felipe.

38. perc: Veszélyes hazai beadás szállt el a fejek felett.

41. perc: Fejes után Felipe védett nagyot.

Vége az első félidőnek, pihenőre vonulnak a csapatok.

A szünetben hármat cserélt a kisvárdai csapat, Enét Melnik, Ilicset Horváth Zoltán, Proticsot az eddigi egyetlen téli új szerzemény, Cukalasz váltja.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

51. perc: Baloldali beadás után Lukjancsuk a saját kapujába lőtte a labdát, öngól, 2–0.

55. perc: Negrut lódult meg, de nem tudta lövéssel befejezni az akciót.

61. perc: Súlyos és hosszú sérülése után először a pályán Délczeg Gergely, Negrutot váltja. Lukjancsuk helyén Anderson Pico, Kovácsréti pedig Lucas helyére állt be. És még egy csere, Vári helyén Izing.

64. perc: Islam Rosti került nagy helyzetbe, de ballal mellé lőtt.

66. perc: Gosztonyi indításával Kovácsréti ugrott ki, középre adását szögletre mentették a védők. Kovácsréti szöglete után Horváth Zoltán próbált ollózni, de blokkolták.

67. perc: Hej váltotta Gosztonyit.

68. perc: Alca góljával, 3–0, ezt a gólt már a Felipe helyére beálló Minca kapta.

77. perc: Anderson Pico labdája találta ziccerben a jól játszó Horváth Zoltánt, de már lesre futott.

81. perc: A 20-as számú hazai játékos (akinek kilétét nem tudjuk felfedni, mert nemszerepel a neve a jegyzőkönyvben) lövését védte Minca.

91. perc: Legalább a szépítés összejött, Kovácsréti jobboldali szöglete után Horváth Zoltán fejelte 5 méterről a kapuba a labdát, 3–1.

92. perc: Vége a mérkőzésnek.

EL GOUNA FC (egyiptomi)–KISVÁRDA MASTER GOOD 3–1 (1–0)

KISVÁRDA: Felipe (Minca) – Lukjancsuk (Anderson Pico), Beriosz, Ene (Melnik.), Vári B. (Izing) – Lucas (Kovácsréti), Karaszjuk – Gosztonyi (Hej), Ilics (Horváth Z.), Protics (Cukalasz) – Negrut (Délczeg)

Egyiptomi idő szerint 18, az otthoni időzónában 17 órakor kezdődik csapatunk idei első előkészületi mérkőzése a kisvárdaiak főhadiszállásától, Hurghadától 25 kilométerre található El Gounában. Az ellenfél az El Gouna FC, amely az élvonalban szerepel, ám mivel ezen a hétvégén nem rendeznek fordulót az egyiptomi bajnokságban, létrejöhetett az edzőmeccs.