#kisvárda
#Kézilabda
#tehetség
Megszerezte első NB1-es gólját a 15 éves kisvárdai tehetség
A Balmazújvárosban edzőtáborozó Kisvárda a DVSC ellen játszott felkészülési mérkőzést a Kőnig Rendezvénycsarnokban.

A kezdés előtt 3–3-ra álltak a csapatok, azaz mindkét együttesből hárman szerepelnek a németországi világbajnokságon. Kisvárdai oldalon Tamara Radojevics és Marina Dmitrovics a szerb, Samira Rocha pedig a brazil válogatottat erősíti, a Lokiból Anna Punyko az orosz, Madalina Zamfirescu a román, Anna Punyko az orosz, Lotte Grigel pedig a dán nemzeti együttesben lép pályára a vb-n.

A DVSC csapata kezdte jobban a meccset, a Kisvárda együttese hamar több gólos hátrányba is került. Elég volt azonban néhány debreceni hiba, és egyenlített a KKC, majd újra debreceni percek következtek, ismét elléptek négy góllal, ám szünetig csökkentette hátrányát a Várda és mindössze egy gólos Loki vezetéssel indulhatott a második félidő.

A Szünet után mind a két oldalon egyre több lehetőséget kaptak a fiatalok, s nem okoztak csalódást. A végjáték 56. percében 25-25-ös állásnál a mindössze 15 éves Kisvárdai Balogh Petra megszerezte első NB1-es gólját, melyel a mérkőzésen először vezetett a Várda. A hátralévő percekben tudatosan játszott a Kisvárda, így megszerezve a győzelmet.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC-TVP 27–26 (15–16)

Balmazújváros. Vezette: Héjja Á. Kónya B.

KISVÁRDA: Triffa – Orbán Adrienn 2, Umanec 5, Khakunova 2, Milovanovic-Litre, Triscsuk 10, Karacs. Csere: Dzhukeva (kapus), Szabó V., Dudás 3, Katona F. 2, Balogh P. 1, Mihovics 2.

DVSC: Lajtos – Varsányi 2 Sirián, Hajduch 11 (3), Tóvizi 2, Hársfalvi 3 Román 4 (1). Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Pénzes 1 (1), Vantara-Kelemen 1, Borgyos 1, Kenyeres B. 1.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–6. 11. p.: 4–7. 17. p.: 8–8. 24. p.: 9–13. 42. p.: 18–22. 48. p.: 23–24. 55. p.: 26–25.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc