Kisvárdai vereségével nehéz helyzetben az Újpest
​A Kisvárda egygólos győzelmet aratott a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának kiesési rangadóján.

A lila-fehérek szombati vereségükkel sorozatban öt bajnoki találkozó óta nyeretlenek és akár kieső helyre is visszaeshettek volna, ha a Paks az esti találkozón legyőzte volna a MOL Fehérvárt. A Kisvárda viszont a tegnapi győzelemmel a tabella 6. helyére került 34 ponttal. A kisvárdai klub tájékoztatása szerint valamennyi jegyet értékesítették, amit a jelenlegi járványügyi korlátozások közepette áruba bocsátottak.

OTP Bank Liga, 26. forduló, Kisvárda Master Good-Újpest FC 1-0 (0-0) Kisvárda, 820 néző

Gólszerző: Bumba (63.), piros lap: Calcan (56.), sárga lap: Bumba (34.), Viana (45+2.), Protic (90.), Melnyik (93.), illetve Onovo (35.), Heris (45+2.), Ristevski (91.)

Kisvárda Master Good:

Dombó - Protic, Rubus, Cukalasz (Tischler, 62.), Lucas - Ene, Melnyik - Karaszjuk, Bumba (Obradovic, 96.), Viana (Simovic, 82.) - Gosztonyi (Sassa, 62.)

Újpest FC: Banai - Pauljevic, Ristevski, Heris, Balázs B. - Sedlacek (Perosevic, 84.), Onovo - Simon K. (Bacsa, 80.), Rácz B. (Calcan, a szünetben), Nwobodo - Novothny

A találkozó elején a két 16-os közötti mezőnyjátékkal telt az idő, helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Az ivószünet után viszont a Kisvárda magához ragadta a kezdeményezést, Banai több nagy védéssel akadályozta meg a hazai vezetést. A gólszerzéshez mégis az Újpest állt közelebb, a szünet előtti hajrában Novothny próbálkozását Dombó bravúrral hárította, majd a kipattanóból Rácz a kapufát találta el.

A folytatásban a Kisvárda volt aktívabb, mezőnyfölényét pedig csak fokozta, hogy a szünetben csereként beállt Calcant alig tíz perc után kiállította a játékvezető. Az emberelőnyt hamar gólra váltotta a hazai együttes. A vezetés ellenére a Kisvárda nem vett vissza a tempóból, továbbra is irányította a játékot, az Újpest erejéből nemhogy egyenlítésre, de még helyzetekre sem futotta. A lila-fehérek végül csak a hatperces hosszabbításban tudták beszorítani ellenfelüket, a ráadásban Dombónak kétszer is nagyot kellett védenie, hogy csapata megtartsa minimális előnyét a lefújásig.

A Paks és az Újpest egy-egy hellyel hátrébb csúszott a tabellán a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában.

Előbbi csapat a szombati játéknap utolsó mérkőzésén otthon döntetlent játszott a MOL Fehérvárral, utóbbi pedig kikapott Kisvárdán. Mivel a ZTE pénteken begyűjtötte a három pontot az utolsó helyezett Kaposvár otthonában, a Paks került az utolsó előtti, szintén kiesést érő pozícióba, az Újpest pedig a tizedik.

A székesfehérvári együttes azzal együtt megerősítette második helyét, hogy nem tudott győzni, mert a mögötte álló Mezőkövesd vereséget szenvedett a Diósgyőr stadionjában. Ugyanakkor a Fehérvár hátránya nőhet a vasárnap pályára lépő éllovas Ferencvárossal szemben.