#karate
#kisvárdai sport
#kisvárdai karate
Éremesővel indult a kisvárdai karatés-szezon
Augusztus 26-án elindult a kisvárdai Kyokushin Karate DO SC 2017/2018. évi őszi versenyszezonja.

Az első megmérettetésnek Nyíradony adott otthont, ahol 11 fővel léptek a tatamira a kisvárdai karatékák: Batári Adrián Dávid, Bodnár Dorka, Bodnár Ádám, Gáncsos Kitti, Kolonics Ferenc, Kolonics Anett, Molnár Eszter, Sándor Tamás, Soltész Andor, Soltész Szabolcs, Szónok Anna.

„A kora reggeli órákban indultunk utunkra, majd a gyors orvosi vizsgálatot követően a kata versenyszámok következtek, amiben négy fővel voltunk érdekeltek.” - kezdte beszámolóját Markó László. A klub vezetője és a versenyzők edzője az eredmények sorolásával folytatta, mely alapján első helyen végzett Batári Dávid, a másodikon Molnár Eszter, a harmadikon pedig szintén kisvárdaiak, Soltész Szabolcs és Szónok Anna személyében.

Kumite kategóriában Soltész Szabolcs első, Batári Dávid - Kolonics Ferenc - Gáncsos Kitti második, Bodnár Dorka – Bodnár Ádám - Kolonics Anett - Soltész Andor – Sándor Tamás – harmadik lett. Érdekesség, hogy Kolonics Ferenc, Bodnár Ádám és Kolonics Anett életük első versenyén szereztek érmet! A kisvárdai versenyzők összesen 13 csillogó éremmel gyarapították az egyesület gyűjteményét.

Jövő héten egyébként a kisvárdai Rétfalvi Tamásnak szurkolhatunk, aki Szolnokon, egy nemzetközi tornán képviseli Kisvárdát.