Egyre nagyobb gond a munkaerőhiány megyénkben

Nem a munkanélküliség, hanem a munkaerőhiány okoz óriási problémákat a megyében. A Területi Operatív Programok megyei szintű kezelése hivatott az egyre égetőbb szakképzett munkaerőhiány kiküszöbölésre. A képzések keretében mintegy 2 500 munkavállaló képzése valósul meg a piaci igényeknek megfelelő szakterületeken. A program 2021-es kifutásáig csaknem 2, 5 milliárd forintos keret áll rendelkezésre.

2018. június 14.

Átrendeződik a munkaerőpiac

Miközben tovább bővült a foglalkoztatás, a külföldön, illetve a közfoglalkoztatásban dolgozók létszáma csökkent - emelte ki Varga Mihály pénzügyminiszter a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva.

2018. május 29.

Ma már bárki képezheti magát ingyen hazánkban

A tanulással gyakorlatilag csak nyerhetünk – derült ki a Kossuth Rádió Napközben című műsorából, mely az élethosszig tartó tanulás témakörét járta körül.

2017. április 19.

Mi legyen a gyerek: jogász vagy esztergályos?

Mérnök, sofőr, orvos, informatikus, CNC esztergályos, könyvelő, pék, szakács, ápoló, festő, kőműves, értékesítő, autószerelő, bolti eladó – egy közös pont ezekben a szakmákban biztosan van, mégpedig, hogy hiány van belőlük Magyarországon. Logikusnak tűnik, olyan szakmát ajánlani gyerekünknek, amiből hiány van, de honnan tudhatjuk azt, hogy, amiből most hiány van, az tíz év múlva nem lesz-e túltelített?

2016. október 26.

A munkanélküliek száma csökken – a munkaerőhiány nő

A 2010-es kormányváltás óta elindult gazdaságpolitikai intézkedések elsődleges célja a foglalkoztatás növelése volt. Az elmúlt hat évben a kormány munkaerőpiaci programjainak köszönhetően jelentősen bővült a foglalkoztatás, és a rendszerváltás óta nem látott szintre mérséklődött a munkanélküliség. Bár a munkanélküliek száma rohamosan csökken, azonban ezzel párhuzamosan egyre inkább megjelenik...

2016. augusztus 23.

Közép-Magyarországon legnagyobb a munkaerőhiány

A központi régióban a legnagyobb a munkaerőhiány: Közép-Magyarországon van az üres álláshelyek fele - írja a Világgazdaság.

2016. július 14.

Nem reálisak a Z generáció elvárásai a munkahelyükkel szemben

Munkába állt az 1995 után született Z generáció. Egy friss felmérés szerint a fiatal 18 és 24 év közötti felnőttek mintegy 70%-a egy éven belül munkahelyet vált, elvárásaik merészebbek, mint a náluk idősebbeké, és számukra már a lojalitás is mást jelent.

2016. július 12.