Drámai napokat élnek át a szabolcsi almatermesztők: az idei áprilisi fagyok számos gazdaságban a teljes termést megsemmisítették. A tavaszi aszály és a rendkívül alacsony páratartalom miatt fellépő, úgynevezett „fekete fagy” kíméletlenül sújtotta a korai virágzású ültetvényeket, sok helyen a családok megélhetését és a térség jelképének számító gyümölcstermesztés jövőjét sodorva veszélybe.