Pénteken volt az év eddigi legmelegebb napja - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
Drámai napokat élnek át a szabolcsi almatermesztők: az idei áprilisi fagyok számos gazdaságban a teljes termést megsemmisítették. A tavaszi aszály és a rendkívül alacsony páratartalom miatt fellépő, úgynevezett „fekete fagy” kíméletlenül sújtotta a korai virágzású ültetvényeket, sok helyen a családok megélhetését és a térség jelképének számító gyümölcstermesztés jövőjét sodorva veszélybe.
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki a déli országrészekben csütörtökön - figyelmeztet a HungaroMet Zrt.
A vadon élő és a nemesített tulipánok mellett a virág származását, történetét, néprajzi jelentőségét is megismerhetik azok, akik pénteken és szombaton ellátogatnak a Szegedi Tudományegyetem füvészkertjébe a tavaszköszöntő tulipánnapokra - tájékoztatta Németh Anikó az MTI-t.
Az északi, északnyugati tájakat leszámítva csak ezen a héten csaknem egyhavi csapadék hullott - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán vasárnap.
Három éve nem volt ilyen hideg: a Nógrád vármegyei Zabarban mínusz 15,6 Celsius-fok volt szerda hajnalban, ez új szezonrekord - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
Változékonnyá válik az időjárás a jövő héten: több hullámban várható csapadék, szerdán pedig hidegfront érkezik viharos széllel, jelentős mennyiségű esővel és lehűléssel, a hegyekben havas eső, hózápor is lehet. Pénteken lesz a leghidegebb a héten, kora délután is mindössze mínusz 1 és plusz 6 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, majd a hét végén visszatér a napsütés és a 2 és 9 fok...
"Hazánk elkötelezett a klímaváltozás elleni küzdelem mellett, ugyanakkor a gazdák versenyképességét és a biztonságos élelmiszer-ellátást nem veszélyeztethetjük" - hívta fel a figyelmet Nagy István agrárminiszter az ENSZ Éghajlatváltozási Konferenciáján (COP29) Bakuban.