Január 1-jétől megszűnik a bírósági eljárási illeték illetékbélyeggel történő megfizetésének lehetősége - tudatta a Fővárosi Törvényszék közleményben december 20-án.
Fordulatos tárgyalási napon van túl a Nyíregyházi Törvényszék, hiszen olyanra nagyon ritkán van példa, hogy a bizonyítási eljárás lezárta előtt legyen teljeskörű, a vádirattal egyező beismerés, illetve, hogy a tárgyalás jogáról lemondjon valaki.
A vád emberölés kísérlete. Alapesetben ez egy 5-15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény. Amennyiben minden kétséget kizáróan bizonyítható az élet kioltásának szándéka, hosszú éveket tölthet rács mögött a nyírmadai nő. Azonban ahogy halad az ügy kibogozása, egyre több kétség merül fel az ölési szándékkal kapcsolatban.
Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, a Századvég jogi szakértője ezt a Polgári Esték programsorozat előadásán fejtette ki Nyíregyházán. A szakember Dr. Vinnai Győző kormánypárti országgyűlési képviselő meghívására érkezett a régi hagyományokat felújító Polgári Esték programsorozat előadásra.
Akár felmentő ítélet is születhet bizonyítottság hiányában a 2010-ben Máriapócson nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt folyó büntető perben. A Nyíregyházi Törvényszék tárgyalásán a vád- és a védőbeszéd hangzott el, majd a bíró elnapolta az ülést.
Jelentős mértékben módosította a vádat a Nyíregyházi Törvényszék bírája. A vádirati tényállással szemben Dr. Stál József bíró csak egy ember sérelmére elkövetett emberölésben ítélte el azt a fiatal felnőttet, aki 2019 novemberében egy késszúrással megölte az apját.
Egy év hat hónap, három év próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság azt a fiatalkorú diákot, aki tavaly májusban megrúgott egy tanárt az egyik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei iskolában. Lapinformációk szerint az eset Kemecsén történt.
Rendkívüli ítélkezési szünet lépett életbe a bíróságokon a koronavírus-fertőzés miatt - közölte portálunkkal dr Nyakó Zsuzsanna, a Nyíregyházi Törvényszék elnöke.