Továbbra is komoly járványügyi intézkedések vannak érvényben Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében az afrikai sertéspestis (ASP) miatt – derül ki a hatósági tájékoztatásból és az érintett településeket összesítő kimutatásból.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében Tiszavasvári külterületén egy kilőtt és egy elhullottan talált vaddisznóból származó mintában az afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma - közölte a hivatal a honlapján.