2026 áprilisában, a választási eredmények véglegesítése után eldőlt: bár a választókerületi küzdelemben szoros versenyben alulmaradt, dr. Seszták Miklós továbbra is ott lesz az Országgyűlésben, hogy a KDNP frakció tagjaként képviselje Kisvárda és térsége érdekeit.
Hatalmas fejlesztési forráshoz jutott Kisvárda: a Városházán tartott sajtótájékoztatón bejelentették, hogy a Jedlik Ányos Energetikai Program keretében másfél milliárd forint érkezik a helyi távhőszolgáltatás korszerűsítésére. A beruházás, amelynek jelentőségét dr. Seszták Miklós országgyűlési képviselő hangsúlyozta, nemcsak az ellátás biztonságát garantálja, hanem jelentős energiamegtakarítást is hoz...
A település apraja-nagyja összegyűlt a 2025-ös családi napon, hogy egy felhőtlen napot töltsenek együtt. A rendezvényen a szórakoztató programok mellett a falu múltja, jelene és jövője is központi szerepet kapott. Az eseményt megtisztelte jelenlétével dr. Seszták Miklós országgyűlési képviselő is, aki a polgármester szerint elengedhetetlen támogatást nyújt a település fejlődéséhez.
Több százan ünnepeltek együtt a szombaton megtartott demecseri Városnapon, amely ismét bizonyította, hogy a közösségi összetartozás a település legfőbb ereje. A Művelődési Ház udvarán a gazdag kulturális programok mellett a város jövője és az elért eredmények is kiemelt szerepet kaptak, ahogyan azt Rátkai Sándor polgármester is hangsúlyozta.
A szeretet, a tisztelet és a generációk közötti kapocs fontosságát hangsúlyozták az "Együtt Egymásért" Nyugdíjas Klub által a nyugdíjasok világnapja alkalmából rendezett ünnepségen. Az eseményen, melyen Dr. Seszták Miklós és Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere is köszöntötte a szépkorúakat, a legfelemelőbb pillanat a 100. életévét hamarosan betöltő Szolnok Ferenc bácsi ünneplése volt.
A Szent Damján Görögkatolikus Kórház és Kisvárda Város Önkormányzatának összefogásával valósult meg a Szív Világnapja alkalmából rendezett egészségnap. A rendezvény, amely a szeretetre és a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésére hívta fel a figyelmet, a Konferencia Központban és a sétáló utcán mozgatta meg a város apraját-nagyját, a közös cél érdekében: hogy minél tovább egészségesek maradjunk...
Kisvárda Város Díszpolgára címet, Pekó László, Pro Urbe Kisvárda címet Marczinkó István, Kisvárda Szolgálatért díjat Nyakó Béla, Zámbó István, valamint Ragyák Csaba vehették át az elismeréseket a városháza dísztermében tegnap délután.
Hiánypótló rendezvénynek adott otthont első alkalommal Demecser városa, ahol óvodapedagógusok adtak egymásnak találkozót pénteken. A szakmai előadásokon túl itt adták át Demecser városának és óvodájának a családbarát védjegyet.