#Labdarúgás
#FTC
#kisvárda
#nb1
Változatlan pozícióban a Kisvárda a 26. forduló után - a mérkőzés legjobb pillanatai képekben
A Ferencváros nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában, ezzel őrzi nyolcpontos előnyét a címvédő Vidi FC-vel szemben a tabella élén. A Kisvárdát a jövő héten a Puskás Akadémia fogadja.

A második helyezett székesfehérvári csapat egygólos hátrányból fordítva győzte le a vendég Debrecent. Az Újpest Pakson gyűjtötte be a három pontot, így a DVSC-t megelőzve a harmadik helyre jött fel. A sereghajtó Haladás Szombathelyen értékes győzelmet aratott a Puskás Akadémia felett.

A mérkőzés előtt köszöntötték a múlt vasárnapi Eb-selejtező (Magyarország - Horvátország 2:1) ferencvárosi hőseit, Lovrencsics Gergőt és Varga Rolandot (az utóbbi csak a kispadon kapott helyet). A két válogatott játékosnak Leleszi Tibor polgármester és Révész Attila, a klub sportigazgatója adott át ajándékot.

Lovrencsics ott folytatta, ahol az aranylabdás Luka Modricék ellen abbahagyta, fel s alá zakatolt a jobb oldalon, de a hazaiakra sem lehetett panasz. Miként a miliőre sem, a két remek szurkolótábor, a több mint háromezer ember igazi futballhangulatot varázsolt a Várkertbe. A Fradi kezdeményezett többet, Felipének olykor bátor kivetődéssel kellett hárítania, de a Kisvárda előtt is megvolt az esély a gólszerzésre. Egy esetben négy a kettő elleni kontrát vezethettek, de Brana Ilics passzát Ivan Petrjak mentette, aztán Ilics újabb beadása után Sztavrosz Cukalasz vétette el a jobb alsó sarkot.

A fokozódó ferencvárosi nyomás ellenére a várdaiak nem kaptak gólt a játékrész hajrájában (nem úgy, mint a Honvéd ellen) – ez volt a jó hír. A rossz, hogy hasonlóan a bajnokságban a Mezőkövesd és a Vidi, majd a kupában, a Fradi elleni idegenbeli meccshez, most is gólt kaptak a szünet után első negyedórában. Sőt, két percnek sem kellett eltelnie ahhoz, hogy többször sem sikerült felszabadítani egyetlen szituációból, Lovrencsics beadása pedig bántóan üresen találta a Fradi centerét, Mihalaj Szihnyevicset.

A baj nem jár egyedül. Pavlo Lukjancsuk ugyan kiharcolt két sárga lapot, ám előtte és utána maga is begyűjtött egyet-egyet, így egy órányi játékot követően emberhátrányból próbálkozhatott meg a különbség eltüntetésével a házigazda. A Fradi érthetően visszaállt, hogy kontrák révén növelje az előnyét, de a csereként beállt Davide Lanzafame előbb a többször is bravúrosan hárító Felipébe lőtt, majd a kapufára tekert szabadrúgásból. Így viszont végig megmaradt a hazai sansz, volt is esély az egyenlítésre, akadt, hogy a gólvonalon táncolt a labda, de összességében Dibusz Dénes védés nélkül hozta a meccset.