kézilabda
Rosszkor, rossz helyen
Az Ér nagy bizonyítási vággyal lépett pályára.

Tartani lehetett attól, hogy rosszkor lesz rossz helyen a Kisvárda Master Good SE szerdán, mert az Érd azért jobb csapat attól, hogy 17 góllal kapjon ki a Ferencvárostól, ahogy tette azt a múlt szombaton. A női bajnokság lassan örökös bronzérmesének játékosaiban így aztán buzoghatott a bizonyítási vágy, aminek már a meccs elején nyomát adták, hiszen gyorsan megléptek 4–1-re.

Innen még feljött, és egyenlített a KKC, de a következő három gólt újra az Érd dobta, és onnantól kezdve már vigyázott, egy-egy jó periódussal pedig tovább növelte az előnyét. Jól mondta Vlatko Djonovics, a kisvárdaiak edzője, az Érd még előrébb tart csapatánál, már csak azért is, mert bővebb a kerete, több a bevethető játékosa és van egy Katarina Krpezs-Slezákja, aki most is ontotta a gólokat.

A második félidő elején szerzett három találattal előbb nyolc, majd kilenc góllal lépett meg a házigazda, és bár Vesna Milanovic-Litre valamint Tamara Radojevics igyekezett szűkíteni a távolságon, az Érd nem követte el azt a hibát, hogy esélyt adjon az ellenfelének.

Az utolsó négy gólból hármat a vendégcsapat lőtt, így csak hat lett közte, de azért tényleg rosszkor voltak rossz helyen a várdaiak.

NB I: Női, 22. forduló

Érd–Kisvárda Master Good SE 31–25 (17–12)

Érd, 800 néző, v.: Bíró Á., Kiss O.

Érd: Janurik 1 – Krpezs-Slezak 12/3, Kisfaludy 2, Signate 3, Bulatovics 1, Roberts 1, Gávai 2. Csere: Foggea (kapus), Tóth G. 4, Szabó L., Lassource, Kiss N. 5, Domokos D., Moncz. Edző: Szabó Edina.

Kisvárda: Dzsukeva – Orbán A. 3, Dmitrovics 6/2, Radojevics 4/2, Milanovic-Litre 4, Triscsuk 3/1, Karacs 2. Csere: Triffa (kapus), Umanec 1, Hakunova 2, Szabó V. Edző: Vlatko Djonovics.

Az eredmény alakulása, 7. perc: 4–1, 12.: 4–4, 14.: 7–4, 22.: 14–8, 27.: 16–10, 33.: 20–12, 39.: 23–14, 48.: 24–19, 55.: 29–22.

Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétmétesek: 3/3, illetve 6/5.

Mesterszemmel

Szabó Edina: – Meg akartuk mutatni, hogy többet tudunk, mint amit a Fradi elleni mérkőzésen mutattunk, és ez sikerült.

Vlatko Djonovics: – Nehéz helyzetben vagyunk, hiszen csak hat-hét játékosunk van, aki ilyen csapat ellen magas szinten tud teljesíteni, az Érdnek viszont tizennégy.