NAGYVILÁG
Külföld
Osztrák kancellár: Magyarország konstruktív tagként tér vissza az Európai Tanácsba
Magyar Péter miniszterelnökkel Magyarország konstruktív tagként tér vissza az Európai Tanácsba - mondta Christian Stocker osztrák kancellár csütörtökön Bécsben a magyar kormányfővel folytatott tanácskozása után tartott közös sajtótájékoztatón.

Közölte, hogy Ausztria és Magyarország új fejezetet szeretne nyitni a kétoldalú kapcsolatokban, ezért megállapodtak arról, hogy még idén közös kormányülést tartanak, hogy felderítsék, mely területeken tudják tovább bővíteni az együttműködést.

A két ország előtt közös kihívások állnak, és közösek a két ország céljai is, emiatt különösen fontos az együttműködési lehetőségeket még jobban kihasználni. Régióként erősebbek vagyunk, és a hosszú távú érdekeink érvényesítéséhez regionális együttműködésre van szükség - hangsúlyozta az osztrák kormányfő, hozzáfűzve, hogy ez a hatékony brüsszeli érdekképviselethez is elengedhetetlen.






https://www.kreasiukasah.co.id/booth-container/jutawan288.web.id
https://www.altearah.com/fr/magasins