​Nyolcgólos meccsen kapott ki a lengyelektől a magyar csapat
A házigazda magyar válogatott 5-3-as vereséget szenvedett a lengyel csapattól az U17-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek szombati második fordulójában.

A felcsúti Pancho Arénában az első fordulóban egyformán győztes két gárda lépett pályára, de a lengyelek a második félidő elején már 3-0-ra vezetettek. Úgy tűnt, a találkozó eldőlt, Belvon Attila tanítványai azonban 3-2-re felzárkóztak. A rivális viszont a hajrában újabb két gólt szerezve - amire csak a legvégén jött egy magyar válasz - gyűjtötték be a három pontot. A lengyelek 5-2-es vezetésénél egy szabályos gólt nem adtak meg a magyaroknak, mert a parjelző nem látta, hogy a gólvonalon túlról pattant ki a labda.

A lengyelek ezzel már biztos csoportgyőztesként ott lesznek a negyeddöntőben, míg a másik továbbjutó helyről a keddi magyar-ír párharc dönt.
A június 2-ig tartó kontinenstornának - amelyről az első öt kijut a világbajnokságra - Balmazújváros, Budaörs, Budapest, Debrecen, Felcsút és Telki ad otthont. A finálét az MTK Budapest stadionjában rendezik.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, A csoport:
Lengyelország-Magyarország 5-3 (2-0)
------------------------------------
Felcsút, v.: Milanovic (szerb)
gólszerzők: Skoczylas (8.), Sznaucner (34.), Huras (52.), Tomczyk (76.), Borys (80.), illetve Varga Z. (55.), Simon (70.), Molnár (94.)
sárga lap: Kurowski (75.), illetve Kubicsek (5.), Varga Z. (58.), Girsik (65.), Brzyski (86.)

Magyarország:
-------------
Yaakobishvili - Girsik, Umathum (Burghardt, 84.), Kaczvinszki, Kubicsek (Lengyel, 63.) - Szabó Sz., Németh H., Fenyő, Kern (Molnár, a szünetben) - Bagi (Varga Z., a szünetben), Simon (Vidnyánszky, 84.)

a csoport másik mérkőzésén: A csoport: Írország-Wales 3-0 (2-0)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Lengyelország 6 pont, 2. Magyarország 3 (6-5), 3. Írország 3 (4-5), 4. Wales 0

A magyarok további programja:
május 23., kedd:
Magyarország-Írország, Felcsút 20.00 C csoport: Portugália-Skócia 2-1 (2-0) Németország-Franciaország 3-1 (0-1)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Németország 6 pont, 2. Franciaország 3 (4-4), 3. Portugália 3 (2-5), 4. Skócia 0