A Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ által is szervezett esemény hű maradt a plakátokon hirdetett szlogenjéhez: „Zene mindenkinek! Gyere el, hallgass, élvezd!” A délután 15:00 órától egészen 21:00 óráig tartó fesztivál eseményei párhuzamosan két színpadon zajlottak, így a látogatók folyamatosan válogathattak a különböző zenei stílusok között.

A Várszínpadot a blues és a slágerzene szerelmesei vették birtokba. A hangulatot az Elwood Boogie alapozta meg, majd a Polip Band (Sláger Party) hozta el az ismert dallamokat, az estét pedig az LK-BEAT zárta.
A Szabadtéri Színpad programja a Kelet Brass Band fúvós dallamaival indult, majd a HÁRMASALÁ zenekar (Besi) vette át a stafétát. Noha az előzetes várakozások és a helyszíni tapasztalatok alapján is rengetegen voltak kíváncsiak a 19:00 órakor kezdődő sztárfellépő, Péter Sramek koncertjére, a helyszíni beszámolók alapján az est igazi meglepetését egy másik formáció okozta.

Ahogy egy fesztiválozó olvasónk beszámolt róla: „Az Agyagbanda vitte a prímet, és igazi utcazene fesztivál hangulatot teremtettek a vár falai árnyékában. Voltak, akik a zenét hallva azonnal táncra perdültek.” A zenekar lendületes produkciója valóban életre keltette az ódon köveket, megmutatva, milyen is a hamisítatlan utcazenei életérzés.
A színpadi produkciók mellett a szervezők a kísérőprogramokra is figyeltek. Az esemény egyik leglátványosabb színfoltja kétségtelenül Mr. Piano, a Guruló Zongorista volt. A zenész különleges „zongora taxijával” és interaktív show-műsorával a fesztivál teljes területén feltűnt, mosolyt csalva a legkisebbek és az idősebbek arcára egyaránt.