Tudomány és Technika
Elképesztő új kütyük a világ legnagyobb technológiai bemutatóján - videók
Az idei CES szakkiállításra is nagy dobásokkal készültek a cégek, melyek az élet minden területére találtak technológiai megoldást.

Ma startol el Las Vegasban a világ legnagyobb technológiai show-ja, a Consumer Electronics Show (CES). Innovációkban idén sincs hiány: az összes nagy márka képviseli magát legújabb termékeivel a Sonytól kezdve a Toyotáig. A mérnökök és dizájnerek alaposan kitettek magukért, hogy minél úttörőbb fejlesztést hozzanak létre - a szuperszonikus kenyérsütő gépezettől a jövő kerekesszékéig minden megtalálható a palettán. Ezek közül gyűjtöttünk össze néhány izgalmas innovációt.

A hajlékony TV feltekeri magát

Az LG mérnökei szerint a vásárlók nem akarnak többé egy nagy fekete dobozt a nappalijukba, így a jövő televízióját úgy képzelik el, hogy azt bármikor el lehet tüntetni. Amikor pedig használná a tulajdonosa, három különböző méret közül is választhat - miközben csak egy készüléke van. Ezért megalkották a világ első, önmagát összetekerő tévéjét, az OLED TV R-t. A készülék prototípusát már 2018-ban bemutatták, az idei CES-re azonban új fényt kapott és azt is bejelentették, hogy hamarosan forgalomba hozzák. Az ezernyi okosfunkció szintén a csúcstechnológiát tükrözi, a többi között az Amazon Alexájával is összeköthető és a távolból hangvezérléssel irányítható a high-tech tévé.

A jövő kerekesszéke a Toyota pályázatán

A Toyota Mobility Foundation 2017-ben írta ki 4 millió dolláros pályázatát olyan eszközök létrehozására, amelyek megkönnyíthetik az alsó végtagi bénulással élők hétköznapjait. Az idei CES-en jelentik be azt az öt fejlesztést, amit a legjobbnak talált a zsűri. Ezek között van álló helyzetben is használható, szuper könnyű, önmagát kiegyensúlyozó high-tech kerekesszék, járást segítő, izmokat stimuláló eszköz, autóként is használható elektromos kerekesszék és az eddig főként katonai területen hasznosított exoskeleton is.

00000000000000000000000wheelchair

Pék helyett gép

A Breadbot a kenyérsütő gépek csúcsa, emberi segítség nélkül képes megsütni óránként 10 különböző kenyeret. A teljesen automatizált működéshez mindössze fel kell tölteni az alapanyagkészletet majd elindítani a Breadbotot. Akár egy teljes személyzetet is kiválthat a fejlesztés, hiszen a szaktudást előre programozták, a megsült kenyeret már csak ki kell venni a sütőből, majd értékesíteni - ehhez pedig akár egy ember is elegendő. A CNN szerint három amerikai üzletlánc az idén már el is kezdi tesztelni a gépet.

Digitális detox az új trend

A 21. századi ember a legszorosabb kapcsolatot lassan már az okoseszközeivel ápolja, a természetből teljesen kiszakadva. Erre talált megoldást egy japán cég, amely egy darab fába öntötte bele a technológiát. A Mui egy közel 600 dolláros eszköz. Első ránézésre tényleg csak egy darab fa, ami szép dísze lehet a lakásnak. A természetes anyag azonban kommunikációra készült: üzeneteket lehet vele küldeni, híreket és időjárás-előrejelzést lehet olvasni az érintőképernyőn, amit hangvezérléssel is lehet irányítani.

Arcelismerő ételadagoló - kutyáknak és macskáknak

Egy olasz cég felismerte a házi kedvencekben rejlő végtelen lehetőséget és létrehozott egy olyan eszközt, amely külön személyiségként kezeli a kutyákat és a macskákat. A Volta arcfelismerő szoftvert épített egy állatoknak készült etetőtálba. A Mookkie képes megkülönböztetni a négylábúakat és annak megfelelően adagolja az ételt, hogy éppen melyikük van előtte. Így nincs az a veszély, hogy megeszik egymás elől a tápot és a különféle diétás igényeket is személyre lehet szabni a háziállatoknak.


- FrissMédia -