KÉK FÉNY
Drogdíler ellen emelt vádat a szabolcsi főügyészség
Kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség azzal a fiatal férfivel szemben, aki egy interneten működő zárt csoportban értékesített 14 kilogramm marihuánát úgy, hogy a vevőivel egyáltalán nem találkozott - közölte a főügyészség pénteken az MTI-vel.

A vádirat szerint a jelenleg 20 éves vádlott 2024 októberétől 2025. március végéig vásárolt nagyobb tételben kábítószert, azt kisebb, 2-5 grammos csomagokban Nyíregyháza, Debrecen és Miskolc különböző pontjain elásta, majd a vevőknek az elrejtés helyének GPS-koordinátáit telefonon elküldte. A fogyasztók a vételárat az internetes csoport szervezője által megadott bankszámlára utalták - olvasható a közleményben.

A fiatal férfi összesen 14 kilogramm marihuánát értékesített és ezért legalább ötmillió forintot kapott jutalékként.

Gyanús viselkedésére 2025. március 28-án Nyíregyházán egy szabadnapos rendőrnő figyelt fel és értesítette a kollégáit, akik perceken belül elfogták a férfit és megtalálták a több helyen kisebb csomagokban elásott kábítószert. A hátizsákjából további értékesítésre szánt különböző kiszerelésű és fajtájú kábítószer is előkerült - ismertették.

A jelenleg letartóztatásban lévő fiatal férfival szemben - beismerés és tárgyalásról lemondás esetén - 5 év 6 hónap fegyházbüntetést, pénzbüntetést és vagyonelkobzást indítványoz a főügyészség.

-MIT-






https://www.kreasiukasah.co.id/booth-container/jutawan288.web.id
https://www.altearah.com/fr/magasins