KULTÚRA
Nyelvünk kincsei
Diadal Esztergomban: Kazinczy-éremmel tért haza a Nyíregyházi Egyetem hallgatója
A magyar nyelv ünnepe hozott dicsőséget Nyíregyházának május 8-án: az ország egyik legrangosabb szónoki versenyén, Esztergomban bizonyították tehetségüket a helyi egyetemisták, ahonnan Molnár Viktória a legmagasabb szakmai elismeréssel, a Kazinczy-éremmel térhetett haza.

A szép beszéd országos találkozója

Az 54. alkalommal megrendezett Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd Verseny országos döntőjének idén is a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Vitéz János Tanárképző Központja adott otthont. A megmérettetés a magyar nyelvi kultúra és az igényes beszéd hagyományának egyik legjelentősebb felsőoktatási eseménye, ahol a jövő értelmisége méri össze tudását a választékos kifejezésmód és a tiszta kiejtés terén.

Sikeres nyíregyházi delegáció

A Nyíregyházi Egyetemet a helyi fordulók legjobbjai képviselték a rangos eseményen. A delegáció tagja volt Molnár Viktória elsőéves óvodapedagógus szakos hallgató, valamint Márton Kornél Péter harmadéves angol–történelem szakos hallgató. A hallgatók felkészültsége már a helyszínen is feltűnést keltett, hiszen a zsűri előtt nemcsak a szöveghűség, hanem az előadásmód hitelessége is döntő szempont volt.

Érem és elismerés a felkészült diákoknak

A szakmai zsűri döntése alapján Molnár Viktória kiemelkedő teljesítményéért Kazinczy-érmet vehetett át. A siker nem a véletlen műve, hiszen a hallgató és mentora, Bényei Ágnes tanárnő hosszú hetek munkáját fektették a felkészülésbe. Az egyetem másik képviselője, Márton Kornél Péter is helytállt a kemény mezőnyben, ő emléklappal zárta a versenyt; az ő munkáját Sebestyén Zsolt segítette felkészítő tanárként.






https://www.kreasiukasah.co.id/booth-container/jutawan288.web.id
https://www.altearah.com/fr/magasins