kézilabda
A vártnál könnyebb siker
Péntek este a Békéscsaba együttesét fogadta a Kisvárda NB1-es női kézilabda csapata

Pénteken a Békéscsabát fogadta bajnoki mérkőzésen a Kisvárda Master Good SE NB I.-es alakulata. A találkozó elején felváltva estek a találatok, aztán Pásztor Bettina elkapta a fonalat, két ziccer mellett, két büntetőt is hárított. Ebből azonban nem tudott előnyt kovácsolni a hazai csapat, aztán emberhátrányban sikerült fordítani. Bakó Botond időkérése után Orbán Adrienn találatával először vezetett két góllal a Kisvárda. Ezt az előny egy 6-0-ás rohammal tovább növelték. A viharsarkiak tíz perces gólcsendjét Barján Bianka törte meg, egymás után kétszer is beköszönt, ezzel alakult ki a félidei 15-10-es eredmény, amely megegyezik a két gárda tavaszi mérkőzésének félidei eredményével.

Fordulás után Pásztor Bettina ismét bravúros védéseket mutatott be, elöl pedig Habánková és Milanovics-Litre termelte a gólokat. A kevés cserével játszó vendégek egyre jobban fáradtak, kilenc gólos előnynél felsejlett a kiütéses győzelem lehetősége is, Vukaljovics azonban megrázta magát és a Békéscsaba faragott a hátrányából. A hajrában beálló helyi nevelésű Repák Dóra megszerezte első élvonalbeli találatát, amelyre még Dombi Katalin válaszolt. A Kisvárda végig koncentráltan játszva ilyen különbséggel is, megérdemelt sikert aratott.

Bakó Botond tanítványai legközelebb jövő vasárnap, az Érd gárdáját fogadja.

Kisvárda-Békéscsaba 32-26 (15-10)

Kisvárda, 912 néző, v.: Hargitai, Markó.

Kisvárda: Pásztor-Orbán 6, Smid, Milanovics-Litre 7, Radojevics 1, Siska 3, Rocha 1. Csere: Lajtos (kapus) Habánková 8/3, Dudás 3, Dombi L. 1, Bárány, Milosevics 1, Udvardi, Soltész, Repák 1. Edző: Bakó Botond.

Békéscsaba: Balog-Kovács 6, Vukaljovics 5, Marincsák 1/1, Agbaba 2, Kopecz 5/1, Mézes. Csere: Barján 4, Dombi K. 1, Kukely K., Kukely A. 2. Edző: Horváth Roland.

Az eredmény alakulása: 4. p.: 1-1, 9. p.: 4:4, 16. p.: 8-7, 22. p.: 12-8, 28. p.: 15-8, 37. p.: 19-14, 44. p.: 23-17, 50. p.: 28-21, 56. p.: 31-23.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/2.

Mesterszemmel

Bakó Botond:- Fontos győzelmet arattunk egy rendkívül kellemetlen ellenfél ellen. Sok energiát tettünk a mérkőzésbe, amelyet véleményem szerint a védekezésünkkel nyertük meg. Öröm számunkra, hogy egyre több játékosunk tud hasznosan beszállni a mérkőzésbe.

Horváth Roland:- Gratulálok a Kisvárdának a győzelemhez. Rengeteg probléma hátráltatta a heti munkánkat, rengeteg sérültünk van. Ezen a mérkőzésen nem tudtuk felvenni a hazaiak ritmusát, akik talán kicsivel jobban akarták a győzelmet.