SPORT
Labdarúgás
A Debrecen először nyert NB I-es meccset Kisvárdán
A két csapat párharcában 2020 óta először kapott ki a Kisvárda.

A Kisvárda bátran kezdte el a mérkőzést, Bogdan Melnyik lőtt kapura a 10. percben, de kísérlete mellé szállt. A Debrecen 4 védővel játszott, rövidpasszos játékkal próbálták kihozni a labdát. A 21. percben Varga beadása szállt el a kisvárdai kapu előtt, a hosszú oldalon érkező játékos pedig az oldalhálót találta el. Kiziridisz, a DVSC görög játékosa szép csellel küldte el Hejj Viktort, majd fölé bombázott a 27. percben. A 32. percben Dorian Babunski lőtt az ötös sarkáról, de Danijel Petkovic belenyúlt, így a kapufát találta el a kísérlet. A Kisvárdának volt jó néhány labdaszerzése az ellenfél térfelén, amiket rossz döntések követtek, sok volt a technikai hiba. Szemben a kapuval, szinte üresen találta az oldalról érkező beadás a Kisvárda támadóját, Camaj csúnyán fölé lőtt a 44. percben. Összességében a félidő második fele jól sikerült. 0-0.

Alig vette kezdetét a második félidő, máris megszerezte a vezetést a Debrecen: egy villámgyors kontra végén Dorian Babunski volt eredményes. Az 55. percben Varga Kevin bombázott távolról, a labda azonban mintegy egy méterrel elsuhant a jobb alsó sarok mellett. Kiziridisz mondta a meccs előtt, hogy a helyzetkihasználás az, amivel esetleg meg tudják verni a Kisvárdát. Mindkét csapaton látszott, hogy akarják ezt a meccset, dinamikusan játszottak. A két csapat párharcában 2020 óta először kapott ki a Kisvárda, legutóbb 3-2-re nyertek Debrecenben, úgy, hogy kétszer is hátrányban volt Török László csapata. A mai meccsen a Debrecen nagyon tudatosan futballozott, így megérdemelten nyerte meg a meccset. Kisvárda - Debrecen 0-1.