NAGYVILÁG
Külföld
#HTCC
#Uganda
#környezetvédelem
#üzlet
Üzleti lehetőségek az ugandai környezetvédelemben
A Magyar Kereskedelmi és Kulturális Központ (HTCC) ugandai irodájának vendége volt a Ferromark-Halna Kft. delegációja Magyarországról.

A cég 2015 év óta kíséri figyelemmel az ugandai piaci lehetőségeket. Kutatja a kelet-afrikai bányászati és vas- és acélipari hulladékgazdálkodás problémáit, amelyre fejlett technológiai megoldásokat ajánl. A szervezet arra törekszik, hogy a természeti erőforrások felhasználását csökkentse, a környezetszennyezést megelőzze és a környezet terhelését minimálisra redukálja. Nagy hangsúlyt fordítanak az újrahasznosításra, másodlagos nyersanyagok felhasználására. Előtérbe helyezik a másodlagos nyersanyagok, mint például ipari melléktermékek felhasználását. A nagy mennyiségben keletkező ipari melléktermékek kiválóan alkalmasak az értékes anyagok helyettesítésére. A rendelkezésükre álló technológiai tudással és évtizedes tapasztalattal többszörösen hasznos folyamatot idéznek elő, mivel kímélik a környezetet és minél kevesebb tájrombolással érik el ugyanazt az eredményt.

Az afrikai ipar működésének és fejlettségének múltjáról és jelenéről is kriminális kép tárul elénk ma. Az elmúlt 30-50 évben véghez vitt kizsákmányolásban a környezetvédelem volt a legutolsó szempont, amely környezeten, természeten erőteljesen érezteti hatásait. A gyarmattartó országok bányászati aktivitása, és a természeti kincsek szisztematikus kizsigerelése folytán, mára hatalmas természetes élőhelyeket, esőerdőket, tavakat és folyókat vesztett a kontinens. A helyi lakosok és kitermelő cégek, legtöbbször szabályozás nélküli, folyamatos talajeróziós, erdőpusztításainak hatásait visszakövethetjük a klímaváltozás káros hatásain keresztül, hosszútávon rombolva ezzel Afrika esélyét az önfenntartás kialakításában.

Az ugandai környezetvédelmi államtitkár Hon. Mary Goretti Kitutu, 2017 májusi hivatalos magyarországi látogatása során megtekintette a Ferromark-Halna telephelyét és betekintést nyert az acél- és vasipari hulladékok feldolgozási lehetőségeiről, továbbá tájékozódott a bányászati tevékenység során felhalmozódó meddőhányók rekultivációs potenciáljáról. Manapság kiemelt figyelemmel kísérik az afrikai kontinens környezetvédelemben betöltött szerepét, ezen belül is fontos szerep jut az Afrika éléskamrájának elnevezett Ugandának. Nagyon fontos foglalkozni a régi bányák által felszínre hozott és különböző elavult módszerekkel (kémiai, vegyszeres) kezelt meddőhányók feldolgozásával, újrahasznosításával és az esetleges talajban lévő mérgek közömbösítésével.

A Ferromark-Halna delegációja megbeszéléseket folytatott Kampalában a környezetvédelmi államtitkárral, a Nemzeti Környezetvédelmi Hatósággal és több helyi cég képviselőjével is. Megállapodás született a hatóságok együttműködéséről és adatok, információk átadásáról. Közös helyszíni bejárásokról és mintavételekről döntöttek a cég képviselői, amelyeket már a saját helyi iroda felállítása mellett terveznek kivitelezni.

- FrissMédia -